054-567-5314

banner-articles

אוננות נשים כתבה בעיתון "את"

דימויים של סקס בין גבר לאישה מציפים אותנו מכל עבר אבל עדיין נדיר לראות או לשמוע על אישה שמאוננת. מתי ניפטר סופית מהבושה ולמה יש סיכוי שלאורגזמה הכי טובה בחייך תגיעי כשאת מאוננת לבד בחדר?

 

על מה נשים מפנטזות על מה גברים מפנטזים כתבה ב ynet לקראת יציאת הסרט 50 גוונים של אופל

"הפנטזיה המינית שלנו היא בעיקר סימבולית"
על מה גברים מפנטזים ועל מה נשים? ואיזה מקום תופסת הפנטזיה המינית בחיי המין של כולנו? ההשקה של "50 גוונים של אופל" היא הזדמנות מעולה לתפוס לשיחה שתי מטפלות מיניות ולהבין אחת ולתמיד: למה אנחנו מפנטזים?

 

האם חשק מיני זה דבר מולד וגנטי

לא מעט פעמים אני נפגשת בקליניקה שלי עם השאלה האם חשק מיני זה דבר מולד. זה בעיקר מגיע מנשים וגברים שחווים עצמם כבעלי חשק מיני נמוך או זוגות שמגיעים לטיפול מיני זוגי בגלל פערים בחשק המיני.

"אז תגידי, יכול להיות שזה בכלל מולד, שלי יש חשק מיני נמוך ולבעלי יש חשק מיני גבוה ואין מה לעשות עם זה?"

האם כדי שסקס טוב הוא חייב להיות ספונטני

אז כמה פעמים אתם חושבים ששמעתי אצלי בקליניקה זוגות מטופלים מגיבים להצעה שלי לקבוע זמן לסקס בסירוב, בטענה שזה לא ספונטני אז הסקס לא יהיה שווה. כן כמו שניתן לנחש, הרבה.. אולי אפילו ברב המקרים: "לקבוע זמן לסקס?! עוד מעט תגידי שאת רוצה שנרשום את זה ביומן, זה סקס בלי תשוקה אם זה ככה" -  הם אומרים בציניות.

סקס בגיל השלישי

לא מעט שואלים אותי: "מה זה בכלל הגיל השלישי? ובכלל יש דבר כזה סקס בגיל הזה? בטח כולם שם על כדורים לזקפה...". אני רוצה לשתף אתכם בבשורה משמחת שיש לי לא מעט מטופלים בקליניקה בני 70 ושמונים שבאים וחשוב להם ליהנות סקס מספק ויש להם את כל הפנאי שבעולם לזה.

מחקר: מלחמת יוה"כ פגעה בחיי הזוגיות והמין

המחקר החדש, שנערך על ידי פרופ' זהבה סולומון, כלת פרס ישראל לחקר העבודה הסוציאלית, ד"ר רפי חרותי, ד"ר גדי זרח וענת בן-דוד, ביקש לעקוב אחר חיי הנישואים של חיילים שנפלו בשבי במלחמה. שתי הקבוצות שנבדקו במחקר 105 שבויי מלחמה ו-94 חיילים אחרים שהשתתפו במלחמה ולא נפלו בשבי היו דומות בגיל, ברקע הצבאי והחינוכי שלהם, במספר שנות הנישואים ובמספר הילדים שגידלו.

איך לאזן את החיים בזמן שמחפשים אהבה

זה הזמן שלי למצוא אהבה! הגעת להחלטה שלא משנה מה, הגיע הזמן שבו את מתפנה לחפש אהבה. הבעיה היא שאת/ לא ממש יודע/ת איך לעשות את זה.הרעיון נשמע נפלא אבל עד שאת מסיימת לעבוד, לבצע את המטלות היומיומיות, תחזוקת הבית, פגישות עם חברות, התמודדות עם משברים יומיומיים, את מתמוטטת למיטה לבד עוד שבוע, חודש, שנה ואולי שנים. אם התיאור הזה נשמע לך מוכר, זה זה הזמן להיות רצינית ולשנות את חייך. להלן 10 טיפים שיעזרו לך לעשות את זה. אם תעשי אפילו רק חצי מהם, את תפני לך מספיק זמן לדייטים, זמן להתאהב, ובסופו של דבר להתחייב לזוגיות.

קרא עוד

פאדיחות במיטה הזוגית

ענת בן-דוד, עובדת סוציאלית קלינית ומטפלת מינית מוסמכת, סבורה שגם אצל בני זוג שכבר צברו קילומטראז' נאה יחד, יש מקום לשיפור: "התקשורת האינטימית דורשת השקעה. גם יכול להיות שהמבוכה קשורה לבעיות בדימוי עצמי אצל כל אחד מבני הזוג. מאוד חשוב להרגיש נוח לבטא את המיניות שלו ולא להיות מוטרד משאלות כמו 'אם אני מבקש כך וכך, מה זה אומר עליי?', 'איך בן הזוג שלי יסתכל עלי?' ועוד".

אז מהן הסיטואציות המביכות הנפוצות בקרב זוגות נשואים וכיצד מתמודדים איתן?

קרא עוד

Sexual Satisfaction among Ex-Prisoners of War

ABSTRACT Introduction. The aversive impact of combat and combat-induced posttraumatic stress disorder (PTSD) on marital intimacy and sexual satisfaction has been examined in several studies. Nevertheless, the toll of war captivity on marital intimacy in relation to dyadic adjustment and sexual satisfaction remains unknown

Read more