054-567-5314

זקפה

קצת סטטיטיסטיקה: 20% מהגברים עד גיל 60 ומעל גיל 60, בין 40-60%, סובלים מבעיות בזקפה או כמו שהיו מכנים זאת בעבר - אין אונות.

במה מדובר: איבודי זקפה בודדים אינם נכנסים לקטגוריה ונחשבים לחלק תקין בהחלט. זה הופך לחרדת ביצוע כשמדובר על משהו שחוזר על עצמו ומייצר סבל ותסכול עבור בני הזוג. התגובות הרגשיות לבעיית זקפה משתנות ויכולות לכלול בין היתר: התעלמות, אשמה, התרחקות ממצבים אינטימיים, צורך להתנצל ולהתגונן, פגיעה בדימוי העצמי המיני בפרט והאישי בכלל ועוד. לעיתים קרובות התעלמות מהבעיה שבמקור היא בעיה מינית , מביא להתפתחותה לבעיה זוגית ועד למשבר ביחסים.

טיפול מיני: בגילאים צעירים יותר, סביר יותר שבעיית הזקפה קשורה לסיבות פסיכולוגיות ובעיקר ע"י מה שנקרא חרדת ביצוע. לאחר מספר פעמים של איבודי זקפה שייתכן והיו אקראיים, הגבר נכנס למעגל של חרדה, עסוק בזקפה במקום בגירוי , מה שמביא לתוצאה הזו.
בטיפול, לאחר בירור מקיף, ובמידה ואכן מדובר בחרדת ביצוע או סיבה פסיכולוגית אחרת, תעשה עבודה על הורדת הסטרס בקשר הזוגי ואצל האדם עצמו, שבירת המעגל של החרדה ואימוץ דרכים אחרות להשאר בגירוי וההנאה. אחוזי ההצלחה גבוהים.
מעל גיל 60 הסבירות לסיבות רפואיות לבעיית זקפה עולות. חשוב במידת הצורך לערוך בדיקות רפואיות בהתאם להמלצת הרופא. יחד עם זאת  גם במידה והסיבה הינה רפואית יש כמובן פתרונות תרופתיים ואחרים שניתן להשתמש בהם בשיתוף עם הרופא המטפל. עדיין לעיתים יש תרומה רבה לטיפול מיני זוגי , לשיפור התקשורת המינית והקשר הזוגי אינטימי חזרה.