054-567-5314

הקשר הזוגי אינטימי

עובדה:  כשהמין לא טוב הזוגיות סובלת
קיים קשר הדוק בין מה שקורה (או לא קורה) במיטה לבין  מה שקורה מחוצה לה בקשר הזוגי גם אם זה לא מדובר בצורה ישירה.

הבעיות הנפוצות שזוגות חווים סביב המין הן:
תקשורת מינית –  "לא משנה כמה פעמים הסברתי לו מה אני רוצה הוא עדיין נוגע בי באותו אופן מעצבן – מה לא חשוב לו שאני איהנה?"
תקשורת אינטימית זה כל כל מה שקשור ליכולת לבטא את הצרכים, הרצונות באופן פתוח ומלא ושבן הזוג יוכל באמת לקלוט ולקבל מבלי שזה יעורר אצלו תגובות שליליות כמו חוסר הקשבה, פגיעה, התעלמות,  אי הבנה.

חשק מיני: פערים בחשק המיני שמביאים לריחוק וניכור. כמו למשל זוג שהיה בטיפולי שבן הזוג רצה סקס כל יום ולבת הזוג מספיק לה פעם בשבוע: "היא מבחינתה לא צריכה סקס בכלל טוב לה ככה"/ "אולי יש לה מאהב" . בטיפול עלה כי בן הזוג חש דחוי וכאחד שצריך להתחנן בשביל "לקבל" ואילו היא חשה שסקס זו עבודה שהיא צריכה לעשות או "לתת" כדי שבן זוגה לא יכעס או ייעלב ולא ממקום שהיא באמת רוצה. התוצאה הייתה ששניהם חשו תסכול וחוסר מילוי הצרכים  המיניים מצד בן הזוג.

אורגזמה: קושי להגיע אליה או אי התאמה. כאשר אחד מבני הזוג לא מצליח לאורגזמה במין המשותף. גם אם אותו בן הזוג עם הזמן יוותר על הסיכוי שזה יקרה ומפסיק להתאמץ, עדיין יהיו לכך השלכות שיתבטאו בתחושת ריחוק וכעס.

אם יש אהבה, התאמה מינית היא בהחלט אפשרית והרבה פעמים במרחק נגיעה!

טיפול מיני: התהליך של הטיפול מתחיל בהקשבה מלאה לכל אחד מבני הזוג ואבחון של מקור הבעיה. בהמשך תקבע תוכנית הטיפול בהתאם לרצונות והקצב של בני הזוג. הטיפול כולל שיפור יכולת התקשורת האינטימית, עבודה על מחסומים או קשיים אישיים של כל אחד מבני הזוג ואיך שזה מתבטא במפגש הזוגי, חיזוק דפוסי קרבה רגשה ופיזית וכו'. הטיפול נעשה ע"י שיחה ובהתאם לצורך תרגילים חשיבתיים והתנהגותיים בבית,לימוד טכניקות הרפיה או תגבור העוררות  וכו'.
אז תכניסו את זה טוב לראש  – יש סקס אחר ואתם ראויים לו!

"ומה אם הוא לא יסכים לבוא איתי?”
לעיתים יש חשש לשתף את בן הזוג ברצון לפנות לטיפול מיני או  יכול לקרות שבן/בת הזוג יסרב להצטרף: “תלך אתה, במילא הבעיה היא אצלך". זה לא מפתיע כיוון שסגנון חשיבה זה הוא בדיוק חלק מהבעיה שקיימת ומדגיש עוד יותר כמה חשוב שינוי פה. בהחלט אפשרי שבמידה ובן הזוג מסרב, להגיע בהתחלה לבד. כל שינוי שאחד מבני הזוג עובר משפיע באופן מיידי על הקשר ועל מה שקורה בו. פעמים רבות בן הזוג מצטרף בהמשך וגם אם לא המיניות משתפרת בעקבות השינוי בעמדה וביכולות של בן הזוג שמגיע לטיפול.

אל תהססו התקשרו עכשיו לקביעת פגישת היכרות 054-5675314