054-567-5314

זוגיות - חשק מיני

אז מה קורה  כשבן הזוג רוצה יותר מבת הזוג שלו, איך זה נשמע, למה זה יכול לגרום וכמובן טיפים לשיפור המצב.
חשק מיני – פערים - מה קורה בפועל: במצבים מתמשכים של פער בחשק המיני, תתפתח פעמים רבות דינמיקה של רודף/מתחנן/מאשים/כועס ובורחת/הודפת/מאשימה ומואשמת בהתאמה.
חשק מיני מצד הגברים –חווית תסכול: הגברים לרב, ככל שמבחינתם עבר יותר זמן מהפעם הקודמת שהיו יחסי מין יפעילו יותר לחץ ישיר על בנות זוגן ופחות השקעה במשחק מקדים. זה יכול להגיע למשפטים כמו: "מה אכפת לך, זה יהיה קצר את לא תרגישי" ויחד עם זאת בטיפול המיני אותם גברים משתפים כי הם לא נהנים מיחסי מין כאלה ויוצאים עם תחושת תסכול לא פשוטה גם אם הייתה אורגזמה פיזית.

י. שהגיע עם אשתו לטיפול בעקבות פערים בחשק המיני משתף:   " אני מרגיש כאילו אני שוכב עם בובה, היא שוכבת שם בלי לזוז ורק מחכה שאני כבר    אסיים" . כן, הסיבה לכך היא שהם חשים שבת הזוג עושה להם טובה, ואף חשים במידה מסוימת השפלה וחוסר ביטחון. באופן אמביוולנטי מה שקורה זה שמצד אחד הם ממשיכים להתחנן או ללחוץ ומצד שני נשארים לא מסופקים ואף דחויים.
הבעיות בתפקוד המיני והזוגי אצל גברים שיכולות להתפתח כתוצאה מצב מתמשך של קשיים כאלה הם: שיח מיני ואף רגשי טכני של מקבל ונותנת, שפיכה מוקדמת לא מטופלת שהביאה לאכזבות חוזרות, או קושי להגיע לאורגזמה, איבוד זקפה, פגיעה רגשית בביטחון העצמי, מתח וריחוק בזוגיות, כעסים ורצון להעניש, בגידה וכו'.
חשק מיני מצד הנשים - "שעון הסקס המתקתק": נשים רבות במצבים אלו באופן משלים פעמים רבות אכן מרגישות תחת לחץ, שהן צריכות "לתת" לבעליהן כדי לייצר "שקט תעשייתי" בבית או אפילו מבחינת חלק מהן כדי למנוע מבני זוגן לעזוב או לבגוד. הן מפתחות את היכולת שלהן לנתק עצמן רגשית מהמגע המיני ולחשוב על דברים אחרים: "אני עושה את זה כמו מטלה שצריך לעשות ובזמן הזה אני חושבת על דברים אחרים נוספים שעליי לעשות כמו לשים מכונת כביסה". בד"כ אפילו יש איזושהי תחושה שנשים מתארות כמו שעון חול של סקס, מרגע המגע המיני הזמן מדוד עד הפעם הבאה: "אני יודעת שאם היום עשינו את זה אז יש לי שקט עכשיו לשלושה ימים עד שהוא שוב יתחיל להציק".
בעיות בתפקוד המיני ובכלל הזוגי האופייניות לנשים במצב כזה הן: ירידה בחשק המיני עד כדי איבוד עניין, יובש ווגינלי, כאבים בחדירה, ריחוק רגשי, תחושת איבוד בן הזוג השותף, וכמובן מתחים בזוגיות, הפרעות פסיכוסומטיות שונות שקשורות לשימוש בגוף באופן טכני ללא חיבור רגשי, בגידה וכו'.

מה לעשות עם החשק המיני הזה - טיפים:
הארות חשובות:
שינויים במערכת הזוגית אינטימית כדאי וחשוב לעשות ברגישות וזהירות. יכול להיות שאתם אומרים לעצמכם שאם תפסיקו עם זה אז לא יהיה סקס, אז כן מאוד יכול להיות שתקופה לא יהיה סקס כחלק משינוי ההרגלים והדינמיקה המינית. לשינוי יש מחיר ואתם צריכים לעשות את זה רק אם אתם אכן מרגישים שאתם לא מוכנים להמשיך כך יותר ושוב מתוך מודעות ומשנה זהירות. ייתכן ותופתעו לגלות שפעמים רבות כשאתם מפסיקים לרדוף או להדוף , הצד השני מפסיק בהתאמה.
הארה נוספת: במידה וחל שינוי חד בחשק המיני, כשקודם היה תקין יש מקום להתייעצות עם רופא מתאים, ייתכן וזה קשור לשינויים פיזיולוגיים (הריון, גיל המעבר, הפרעות כאב וכו'), טיפול תרופתי חדש כגון, גלולות, תרופות אנטי דיכאוניות ועוד.  
ועכשיו לטיפים
טיפ מספר אחד: הימנעו מלרדוף ולדחוק בבן הזוג לסקס על בסיס קבוע. ככל שיותר תלחצו כך החשק המיני של בני זוגכם ירד, או כמו שאמרה נ. לבעלה בטיפול: "תן לי הזדמנות לרצות אותך".
טיפ מספר שתיים: תפסיקו לעשות סקס עם בן הזוג רק כדי לרצות אותו על בסיס קבוע. או במילים אחרות תפסיקו "לתת". זה לא מכבד את הזוגיות שלכם וזה משמר ומחמיר את הבעיה. בעלך רוצה שותפה בסקס ולא משהי ש"נותנת" לו את ההקצבה החודשית שלו. את גם רוצה שותף לסקס שיעשה לך טוב, לא?.
טיפ מספר שלוש: דברו על המצב, תנו לבני זוגכם לקרוא את הכתבה אם זה יעזור לכם להתבטא. נסו להגיע להחלטה שאתם שניכם רוצים לשנות את מה שקורה.
טיפ מספר ארבע: קבעו זמן קבוע בשבוע שמיועד לחוג האינטימיות שלכם ובו אתם מנסים ליצור זמן של קרבה אינטימית מספקת לשניכם.
ומה קורה כשבת הזוג היא זו שרוצה יותר ובן הזוג פחות? כן, כן, זה לגמרי קורה ובהיקף לא קטן. זה בהחלט חלק מכובד מבעיות בתפקוד המיני שקיימות. כשהתופעה היא הפוכה, כלומר שהנשים חשות חשק מיני גדול יותר משל בני זוגן, הדינמיקה שמתפתחת היא לעיתים דומה במובנים מסוימים לזו שתוארה כאן אבל במובנים אחרים שונה משמעותית. מאחר ומדובר בתופעה בפני עצמה מבחינה סטטיסטית ניתן לקרוא על כך בקטגוריה גברים- חוסר חשק מיני שבאתר.

ולסיום, אם ניסיתם את כל זה ועדיין אתם לא מרוצים או שאתם חשים שעזרה מקצועית יכולה לקדם אתכם, פנו לטיפול מיני ממוקד שיעזור לכם להגיע למקום שבו אתם רוצים להיות.