054-567-5314

המדריך לשיפור האורגזמות הנשיות

יש אנשים ואפילו מטפלים שיגידו לך: "כשתהיה לך אורגזמה את פשוט תדעי, אי אפשר לפספס את זה".

אני לא חושבת כך. 15 שנות טיפול סקסולגי לימדו אותי אחרת.
 אורגזמה יכולה להיות כמו תחושה של התפוצצות ועונג חזק והיא גם יכולה להיות נחבאת וכמעט ולא מורגשת.
ישנן תפיסות נוקשות שנים רבות סביב אורגזמה:
1. אורגזמה זו המטרה מרכזית בסקס – לשם כך התכנסנו כמעט בעיקר.
2. אם את לא חווה אורגזמה זו בעיה (יש לך בעיה?)
3. אורגזמה היא שיא העונג
4. אורגזמה יותר שווה היא אורגזמה הנובעת מחדירה. זו האורגזמה היותר נחשבת. כלומר אם את לא "גומרת" מחדירה" , משהו פה לא מושלם.
במובן הזה הסצינה האורגזמית האלמותית של מג ראיין המקסימה בסרט כש"הארי פגש את סאלי" עשתה לנו שירות דב. היא וכל סרטי הוליווד ותעשיית הפורנו גם יחד. נסו להיזכר בסצינות של אורגזמות מהסרטים שראיתם, כמה מהן היו חלשות וכמעט לא מורגשות? או לחלופין כמה סצינות סקס היו ללא מטרת אורגזמה? סביר שלא הרבה אם בכלל. אז אפשר להבין למה יש הרבה לחץ סביב ההגעה לאורגזמה ויותר מכך איך היא אמורה לקרות ומתי.

ועכשיו לתכלס:

א. בואו נגדיר מה זה בכלל אורגזמה – אפשר להתייחס לאורגזמה כמו אל חוויה עילאית וקסומה וגם אפשר להתייחס אליה כאל שיא בחוויה מינית שמתבטא ברפלקס גופני. מתאפיין בעליה בדריכות של שרירי הגוף ובעיקר בחלק של האגן והרגליים.
במהלך האורגזמה מופרשים הורמונים שגורמים לאדם לחוש עונג וקרבה.

ב. אין אורגזמה אחת דומה לרעותה –  שואלות אותי הנשים בטיפול אז איך מרגישה אורגזמה. התשובה שלי היא שאפשר להרגיש אורגזמה בדרכים שונות. כמו גם שיש הבדל בתחושות שבין אורגזמה מהדגדגן לזו של הנרתיק ויש גם הבדל בין אורגזמת דגדגן אחת לשניה באותה אישה! מדובר בבנייה ועלייה של מתח בגוף שלאחריו יש תחושת שחרור באיזורים שונים בגוף בעיקר באיזור שגורה. לפעמים יש שינוי בנשימה, האצה בדופק, התחדדות של הפטמות ועוד.

ג. איך לחוות אורגזמה?
• נסי לאמץ גישה אחרת לכל הנושא. נסי לבוא כמה שיותר רגועה ולא מכוונת מטרה.  ככל שתורידי מעצמך את הלחץ להגיע לאורגזמה הסיכוי שתגיעי אליה גבוה יותר. כשאת בלחץ לחוות אורגזמה את נכנסת למעגל שלילי בו  המחשבות שלך מתמקדות בהאם זה יקרה הפעם או לא, החשש לאכזב/להתאכזב שוב וכו'. מחשבות מסוג זה מייצרות מתח וירידה בגירוי הפיזולוגי והמנטלי. והתוצאה של זה שהריגוש המיני יורד, הגוף נסגר, והנה הנבואה שהגשימה את עצמה.
• תתרכזי בלחוות ולהיות בתוך הגירוי והריגוש המיני. תתייחסי אל זה כל פעם כאל מסע טיול מרגש שאתה לא יודעת לאן תגיעי ואין  בהכרח יעד מוגדר.
• תאמי ציפיות ועמדות עם בן זוגך. הוא שותף לטיול הזה  וחשוב שתהיו מסונכרנים, ולא שאת תרגישי שיש ציפיות ממך בעניין.
• תתאמני באוננות. כן! אוננות זה הכי טבעי וזו דרך נהדרת לגלות את הגוף והדרך לענג אותו. שוב בלי הציפיה לאורגזמה אלא מכוונות להיות בגירוי מיני ולהעצים אותו.
ככל שתתאמני ותיישמי את מה שכתבתי, תחווי יותר ויותר ריגוש וכן גם אורגזמה,  מבטיחה לך 😊